Fall Ball II Schedule 9U, 11U, 13U, 15U

9U

RED BLUE
Arden Diamondbacks Cecil Select
Towsontowne Dively Coppermine
Sidewinders 2026 Zingos

 

DIVISION ROUND TEAM 1 SCORE TEAM 2 SCORE TIME LOCATION FIELD
9U 1 Arden Diamondbacks 14 Towsontowne Dively 3 8:00 AM Fairgrounds 1
9U 1 Sidewinders 2026 4 Zingos 6 8:00 AM Fairgrounds 2
9U 1 Cecil Select 9 Coppermine 2 8:00 AM Fairgrounds 3
9U 2 Arden Diamondbacks 7 Sidewinders 2026 2 10:30 AM Fairgrounds 1
9U 2 Towsontowne Dively 12 Coppermine 3 10:30 AM Fairgrounds 2
9U 2 Cecil Select 0 Zingos 6 10:30 AM Fairgrounds 3
9U 3 Arden Diamondbacks 11 Cecil Select 1 1:00 PM Fairgrounds 1
9U 3 Towsontowne Dively 5 Sidewinders 2026 2 1:00 PM Fairgrounds 2
9U 3 Coppermine 1 Zingos 10 1:00 PM Fairgrounds 3
9U FINAL

Red Division Winnier

Arden Diamondbacks

6

Blue Division Winner

Zingos

1 3:30 PM Fairgrounds 2

 

11U

RED BLUE YELLOW
Arden Diamondbacks A MD Wolfpack Arden Diamondbacks B
Kelly Post Hornets Lax World LC Cecil Select
PA Chaos Breakers LC South River 2025
Lax Dreams Academy Team 42 Mad Dog NJ 25/26

 

DIVISION ROUND TEAM 1 SCORE TEAM 2 SCORE TIME LOCATION FIELD
11U 1 Arden Diamondbacks B 16 Cecil Select 1 8:50 AM Fairgrounds 1
11U 1 South River 2025 7 Mad Dog NJ 25/26 2 8:50 AM Fairgrounds 3
11U 1 MD Wolfpack 3 Lax World LC 6 8:50 AM Fairgrounds 2
11U 1 Breakers LC 15 Team 42 1 8:50 AM Fairgrounds 6
11U 1 Arden Diamondbacks A 7 Kelly Post Hornets 0 9:40 AM Fairgrounds 1
11U 1 PA Chaos 10 Lax Dreams Academy 3 9:40 AM Fairgrounds 2
11U 2 Arden Diamondbacks B 10 South River 2025 3 11:20 AM Fairgrounds 1
11U 2 Cecil Select 2 Mad Dog NJ 25/26 8 11:20 AM Fairgrounds 4
11U 2 MD Wolfpack 0 Breakers LC 12 11:20 AM Fairgrounds 3
11U 2 Lax World LC 4 Team 42 2 11:20 AM Fairgrounds 2
11U 2 Arden Diamondbacks A 9 PA Chaos 3 12:10 PM Fairgrounds 1
11U 2 Kelly Post Hornets 7 Lax Dreams Academy 1 12:10 PM Fairgrounds 2
11U 3 Arden Diamondbacks B 7 Mad Dog NJ 25/26 1 1:50 PM Fairgrounds 1
11U 3 Cecil Select 0 South River 2025 14 1:50 PM Fairgrounds 2
11U 3 MD Wolfpack 1 Team 42 4 1:50 PM Fairgrounds 3
11U 3 Lax World LC 2 Breakers LC 6 1:50 PM Fairgrounds 4
11U 3 Kelly Post Hornets 5 PA Chaos 3 2:40 PM Fairgrounds 1
11U 3 Arden Diamondbacks A 9 Lax Dreams Academy 0 2:40 PM Fairgrounds 2
11U Semifinal

Blue Division Winner

Breakers LC

11

Yellow Division Winner

Arden Diamonbacks B

1 3:30 PM Fairgrounds 1
11U FINAL

Blue/Yellow Winner

Breakers LC

4

Red Division Winner

Arden Diamonbacks A

3 4:20 PM Fairgrounds 1


13U

RED BLUE
3D Mid Atlantic 2023 Charm City Youth Lacrosse
Ground Control 2023 PA Chaos
South Carroll Midget Team 42
Lax Dreams Academy Mad Dog Lacrosse 2024

 

DIVISION ROUND TEAM 1 SCORE TEAM 2 SCORE TIME LOCATION FIELD
13U 1 3D Mid Atlantic 2023 10 Ground Control LC 2023 2 9:40 AM Fairgrounds 5
13U 1 South Carrol Midget 5 Lax Dreams Academy 7 9:40 AM Fairgrounds 6
13U 1 Charm City Youth Lacrosse 0 PA Chaos 12 9:40 AM Fairgrounds 3
13U 1 Team 42 4 Mad Dog Lacrosse 2024 2 9:40 AM Fairgrounds 4
13U 2 3D Mid Atlantic 2023 11 South Carroll Midget 2 12:10 PM Fairgrounds 3
13U 2 Ground Control LC 2023 1 Lax Dreams Academy 7 12:10 PM Fairgrounds 4
13U 2 Charm City Youth Lacrosse 2 Team 42 8 12:10 PM Fairgrounds 5
13U 2 PA Chaos 7 Mad Dog Lacrosse 2024 6 12:10 PM Fairgrounds 6
13U 3 3D Mid Atlantic 2023 5 Lax Dreams Academy 3 2:40 PM Fairgrounds 3
13U 3 Ground Control LC 2023 0 South Carroll Midget 9 2:40 PM Fairgrounds 4
13U 3 Charm City Youth Lacrosse 2 Mad Dog Lacrosse 2024 10 2:40 PM Fairgrounds 5
13U 3 PA Chaos 2 Team 42 4 2:40 PM Fairgrounds 6
13U FINAL

Red Division Winner

3d Mid-Atlantic 2023

10

Blue Division Winner

Team 42

2 4:00 PM Fairgrounds 3

 

15U

RED BLUE YELLOW
DC Express 2021 Orange Florida Surge Charm City Youth Lacrosse
Lax Dreams Academy MD Wolfpack 2021 Blue MD Wolfpack 2021 North
PA Chaos Zingos 2021 Blue Breakers LC

Please note 3 teams have been schedule for a 4th game.  This game will not count for the team in Red, but will count for the team in black.  Thank you for everyones cooperation.

DIVISION ROUND TEAM 1 SCORE TEAM 2 SCORE TIME LOCATION FIELD
15U 1 DC Express 2021 Orange 4 Lax Dreams Academy 5 8:00 AM Fairgrounds 4
15U 1 PA Chaos 9 Zingos 2021 Blue 0 8:00 AM Fairgrounds 5
15U 1 Florida Surge 14 MD Wolfpack 2021 Blue 0 8:00 AM Fairgrounds 6
15U 1 Charm City Youth Lacrosse 0 MD Wolfpack 2021 North 11 8:50 AM Fairgrounds 4
15U 1 Breakers LC 2 PA Chaos 7 8:50 AM Fairgrounds 5
15U 2 DC Express 2021 Orange 6 PA Chaos 4 10:30 AM Fairgrounds 4
15U 2 Lax Dreams Academy 8 MD Wolfpack 2021 Blue 4 10:30 AM Fairgrounds 5
15U 2 Florida Surge 13 Zinogos 2021 Blue 0 10:30 AM Fairgrounds 6
15U 2 Charm City Youth Lacrosse 0 Breakers LC 8 11:20 AM Fairgrounds 5
15U 2 MD Wolfpack 2021 North 6 Zingos 2021 Blue 0 11:20 AM Fairgrounds 6
15U 3 Florida Surge 12 DC Express 2021 Orange 1 1:00 PM Fairgrounds 4
15U 3 Lax Dreams Academy 6 PA Chaos 3 1:00 PM Fairgrounds 5
15U 3 MD Wolfpack 2021 Blue 4 Zingos 2021 Blue 2 1:00 PM Fairgrounds 6
15U 3 Charm City Youth Lacrosse 2 Lax Dreams Academy 8 1:50 PM Fairgrounds 5
15U 3 MD Wolfpack 2021 North 5 Breakers LC 10 1:50 PM Fairgrounds 6
15U SemiFinal

Blue Division Winner

DC Express 2021 Orange

10

Yellow Division Winner

Breakers LC

4 3:30 PM Fairgrounds 4
15U FINAL

Red Division Winner

Lax Dreams Academy

7

Blue/Yellow Winner

DC Express 2021 Orange

6 4:20 PM Fairgrounds 4