Brine Lax Splash | Boys Rec 7-8

Boys Rec 7-8 B

RED BLUE YELLOW
Bel Air 1 Kelly Post 2 Edgemere Vipers
Cockeysville - Francis LTRC 1 - Begg Brooklyn Crescents
MLC Tyker B/McWilliams Fallsont - Rosenberg LTRC 2 - Pezzulla
    Perry Hall - Mullahey

 

GENDER AGE DIVISION ROUND TEAM 1 SCORE TEAM 2 SCORE DAY TIME LOCATION FIELD
Boys   7/8 B 1 Bel Air 1 8 Cockeysville 5 Friday 5:00 PM Hydes 4
Boys   7/8 B 1 MLC Tyker B/McWilliams 6 Fallston 2 Friday 6:00 PM Hydes 4
Boys   7/8 B 1 Kelly Post 2 7 LTRC 1 11 Friday 7:00 PM Hydes 4
Boys   7/8 B 1 Edgemere Vipers 20 Brooklyn Crescents 1 Saturday 8:00 AM Fairgrounds 3
Boys   7/8 B 1 LTRC 2 11 Perry Hall 3 Friday 5:00 PM Fairgrounds 3
Boys   7/8 B 2 Bel Air 1 10 MLC Tyker B/McWilliams 5 Saturday 8:00 AM Padonia 1
Boys   7/8 B 2 Cockeysville 2 LTRC 1 9 Saturday 9:00 AM Padonia 1
Boys   7/8 B 2 Kelly Post 2 2 Fallston 6 Saturday 9:00 AM Padonia 2
Boys   7/8 B 2 Edgemere Vipers 7 LTRC 2 4 Saturday 11:00 AM Padonia 1
Boys   7/8 B 2 Brooklyn Crescents 1 Perry Hall 9 Saturday 11:00 AM Padonia 2
Boys   7/8 B 3 Bel Air 1 13 Kelly Post 2 7 Saturday 1:00 PM Padonia 1
Boys   7/8 B 3 LTRC 1 11 Fallston 3 Saturday 1:00 PM Padonia 2
Boys   7/8 B 3 Cockeysville 7 MLC Tyker B/McWilliams 3 Saturday 2:00 PM Padonia 1
Boys   7/8 B 3 Edgemere Vipers 11 Perry Hall 0 Saturday 2:00 PM Padonia 2
Boys   7/8 B 3 Brooklyn Crescents 0 LTRC 2 14 Saturday 3:00 PM Padonia 1
Boys   7/8 B Semifinal Red Division Winner - Bel Air 1 3 1st Place Yellow Division - Edgemere Vipers 9 Sunday 8:00 AM Fairgrounds 3
Boys   7/8 B Semifinal Blue Division Winner - LTRC 1 5 2nd Place Yellow Division - LTRC 2 8 Sunday 9:00 AM Fairgrounds 3
Boys   7/8 B Final Red/Yellow Winner - Edgemere Vipers 8 Blue/Green Winner - LTRC 2 5 Sunday 12:00 PM Fairgrounds 3

 

Boys Rec 7-8 C1

7/8 C1  
RED BLUE
Forest Hill 1 - Lader MLC - Schline/Yost
CMRC - Benyon Forest Hill 2 - Rigdon
Charm City Youth Lacrosse St. James
Edgemere Vipers Hereford Bull Sharks 

 

GENDER AGE DIVISION ROUND TEAM 1 SCORE TEAM 2 SCORE DAY  TIME LOCATION FIELD
Boys   7/8 C1 1 Forest Hill 1 11 CMRC 2 Friday 7:00 PM Padonia 2
Boys   7/8 C1 1 Charm City Youth Lacrosse 4 Edgemere Vipers 4 Saturday 8:00 AM Padonia 2
Boys   7/8 C1 1 MLC 7 Forest Hill 2 7 Friday 6:00 PM Fairgrounds 3
Boys   7/8 C1 1 St. James  7 Hereford 6 Friday 7:00 PM Fairgrounds 3
Boys   7/8 C1 2 Forest Hill 1 3 Charm City Youth Lacrosse 4 Saturday 12:00 PM Hydes 4
Boys   7/8 C1 2 CMRC 1 Edgemere Vipers 9 Saturday 1:00 PM Hydes 4
Boys   7/8 C1 2 MLC 4 St. James 5 Saturday 10:00 AM Hydes 4
Boys   7/8 C1 2 Forest Hill 2 10 Hereford 10 Saturday 11:00 AM Hydes 4
Boys   7/8 C1 3 Forest Hill 1 3 Edgemere Vipers 8 Saturday 5:00 PM Hydes 4
Boys   7/8 C1 3 CMRC 1 Charm City Youth Lacrosse 13 Saturday 4:00 PM Hydes 4
Boys   7/8 C1 3 MLC 8 Hereford 7 Saturday 3:00 PM Hydes 4
Boys   7/8 C1 3 Forest Hill 2 2 St. James 5 Saturday 2:00 PM Hydes 4
Boys   7/8 C1 Final Red Division Winner - Edgemere Vipers 4 Blue Division Winner - St. James 5 Sunday 10:00 AM Fairgrounds 3

 

Boys Rec 7-8 C2

RED BLUE YELLOW GREEN
Hawks 1 - Goodman Bel Air 2 Perry Hall 2 HC Lax
Forest Hill Arden Diamondbacks Fallston Fury PitBulls
Narwhals Cockeysville - Klug Kelly Post 1 Perry Hall 1
    MLC - Calvert Hawks 2 - Dawson

 

GENDER AGE DIVISION ROUND TEAM 1 SCORE TEAM 2 SCORE DAY TIME LOCATION FIELD
Boys   7/8 C2 1 Hawks 1 6 Forest Hill 3 Friday 6:00 PM Padonia 1
Boys   7/8 C2 1 Narwhals 4 Cockeysville 13 Friday 6:00 PM Padonia 2
Boys   7/8 C2 1 Bel Air 2 10 Arden Diamondbacks 1 Friday 7:00 PM Padonia 1
Boys   7/8 C2 1 Perry Hall 2 5 Fallston 7 Friday 5:00 PM Padonia 1
Boys   7/8 C2 1 Kelly Post 1 11 MLC 3 Friday 5:00 PM Padonia 2
Boys   7/8 C2 1 HC Lax 11 Pitbulls 6 Saturday 9:00 AM Hydes 4
Boys   7/8 C2 1 Perry Hall 1 1 Hawks 2 17 Saturday 8:00 AM Hydes 4
Boys   7/8 C2 2 Hawks 1 10 Narwhals 4 Saturday 1:00 PM Fairgrounds 3
Boys   7/8 C2 2 Forest Hill 6 Arden Diamondbacks 1 Saturday 12:00 PM Fairgrounds 3
Boys   7/8 C2 2 Bel Air 2 7 Cockeysville 2 Saturday 11:00 AM Fairgrounds 3
Boys   7/8 C2 2 Perry Hall 2 4 Kelly Post 1 15 Saturday 10:00 AM Fairgrounds 3
Boys   7/8 C2 2 Fallston 8 MLC 5 Saturday 9:00 AM Fairgrounds 3
Boys   7/8 C2 2 HC Lax 12 Perry Hall 1 1 Saturday 12:00 PM Padonia 1
Boys   7/8 C2 2 Pitbulls 3 Hawks 2 13 Saturday 12:00 PM Padonia 2
Boys   7/8 C2 3 Hawks 1 3 Bel Air 2 13 Saturday 4:00 PM Padonia 1
Boys   7/8 C2 3 Forest Hill 6 Narwhals 8 Saturday 4:00 PM Padonia 2
Boys   7/8 C2 3 Arden Diamondbacks 1 Cockeysville 16 Saturday 5:00 PM Padonia 1
Boys   7/8 C2 3 Perry Hall 2 4 MLC 7 Saturday 2:00 PM Fairgrounds 3
Boys   7/8 C2 3 Fallston 1 Kelly Post 1 6 Saturday 3:00 PM Fairgrounds 3
Boys   7/8 C2 3 HC Lax 6 Hawks 2 10 Saturday 4:00 PM Fairgrounds 3
Boys   7/8 C2 3 Pitbulls 9 Perry Hall 1 1 Saturday 5:00 PM Fairgrounds 3
Boys   7/8 C2 SemiFinal Red Division Winner - Hawks 1 4 Yellow Division Winner - Kelly Post 1 6 Sunday 8:00 AM Padonia 1
Boys   7/8 C2 SemiFinal Blue Division Winner - Bel Air 2 9 Green Division Winner - Hawks 2 10 Sunday 8:00 AM Padonia 2
Boys   7/8 C2 Final Red/Yellow Winner - Kelly Post 1 3 Blue/Green Winner - Hawks 2 8 Sunday 11:00 AM Fairgrounds 3